Vælg en side

Bestyrelsen

Bestyrelsen

Kontakt til bestyrelsesmedlemmer bedes ske via mail.

 

Tom Carøe Mortensen

Formand

Ansvarsområde:

Bestyrelse – begynder

Offentlige myndigheder

Greenkeeper – handicapudvalg

jura – kontrakter – samarbejdsaftaler

shoppen

tom.c.mortensen@get2net.dk

Gunnar Espensen

Næstformand

Ansvarsområde:

Turneringsformand – DGU – Regelkyndig

Undervisning

Gunnar@espensen.nu

Erik Bohn

Kasserer

Ansvarsområde:

Økonomi

bohn@mensalgaardgolfklub.dk

John Paulsen

Sekretær

Ansvarsområde:

medlemmer- Sponsorer

jovipa@dbmail.dk

Helgi Petersen

Bestyrelsesmedlem

Ansvarsområde:

Hjemmeside – Reklamer

Fredagsaften

helgi@mensalgaardgolfklub.dk

Jan Guldberg

Bestyrelsesmedlem

Ansvarsområde:

Medlemmer – DGU

– Handicapudvalg

Golfbox

jan_g@mensalgaardgolfklub.dk

Finn Poulsen

Bestyrelsesmedlem

Ansvarsområde:

Finnpoulsen@mensalgaardgolfklub.dk

 

 

Mensalgård Golfklub

DGU Klub nr. 136

Strandvej 25, Gudmindrup
4573 Højby
Tlf: 59 64 24 00